Gimnastyka po porodzie

W gabinecie ASQ Rehabilitacja prowadzimy zajęcia ruchowe dla kobiet po porodzie. Ćwiczymy w kameralnych 2-4 osobowych grupach.

Na zajęciach wzmacniamy mięśnie, które w czasie ciąży uległy rozciągnięciu i osłabieniu, pracujemy nad rozluźnieniem tych partii ciała, które są zbyt napięte. Program ćwiczeń zawiera elementy takich systemów jak joga, pilastes, ćwiczenia siłowe i aerobowe. Szczególną uwagę poświęcamy profilaktyce i leczeniu bólu kręgosłupa oraz pracy nad mięśniami dna miednicy, co zapobiega nietrzymaniu moczu.

Bardzo ważnym elementem naszych zajęć jest odzyskanie kondycji i figury sprzed ciąży. W końcu bycie Mamą wymaga sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia.

Zajęcia w grupie sprzyjają wzajemnej motywacji, a także pomagają pozbyć się skutków stresu, który towarzyszy temu szczególnemu okresowi życia. Zacząć można już od szóstego tygodnia po porodzie. Ćwiczenia dobieramy w zależności od rodzaju porodu, powikłań porodu i połogu oraz indywidualnych potrzeb. Ruszamy się przy muzyce, mamy do dyspozycji różne przybory, m.in. piłki, taśmy, poduszki rehabilitacyjne.

Ta godzina ćwiczeń jest dla Ciebie!!!


  

Responsive Free Joomla template by L.THEME