Kranio-Sakralna Upledgera

Czym jest system kranio-sakralny?

Inaczej system czaszkowo-krzyżowy - jest to układ fizjologiczny. Składa się między innymi z płynu mózgowo-rdzeniowego, błon oponowych oraz struktur kostnych i nie-kostnych, które występują w bezpośrednim sąsiedztwie błon oponowych. Funkcją systemu jest produkcja, cyrkulacja oraz absorpcja płynu mózgowo-rdzeniowego.

Za ojca systemu kranio-sakralnego uważa się dr Williama Garnera Sutherlanda, który odkrył prawo wzajemnych napięć między oponą twardą wyścielającą jamy czaszki, otaczającą rdzeń kręgowy i współruch kości krzyżowej z kośćmi czaszki. Ruch ten został przez niego nazwany pierwotnym oddechem. System kranio-sakralny charakteryzuje się rytmiczną, ruchową aktywnością, która trwa przez całe życie. Funkcjonuje na zasadzie odpływów i przypływów oraz faz spoczynku. Poszczególne fazy związane są z ruchem kości krzyżowej i kości czaszki. Każda faza ma określoną długość i siłę. Wszelkie odchylenia od przyjętych norm, stanowią sygnał o nieprawidłowościach w obrębie organizmu, o stanie chorobowym. 

Czym jest terapia kranio-sakralna?

Jest metodą fizjoterapii. Terapeuta palpitacyjnie wyczuwa nieprawidłowe napięcia tkanek. Szczególną uwagę zwraca na okolice czaszki, kręgosłupa oraz miednicy. Poprzez dalikatny dotyk eliminuje to napięcie, przywracając tym samym prawidłowy rytm kranio-sakralny. Terapia kranio-sakralna jest terapią mięśniowo-powięziową. Powięzie otaczają wszystkie grupy mięśniowe, pojedyncze mięśnie oraz narządy. Rozluźnienie powięzi powoduje automatyczne zrównoważenie nieprawidłowych napięć w mięśniach i narządach.

Wskazania do terapii:

💎 stres, depresja, kłopoty z nauką i koncentracją;
💎 zaburzenia osobowości u dzieci i dorosłych;
💎autyzm;
💎 bóle i zawroty głowy, migreny;
💎 bóle kręgosłupa i pleców;
💎 zapalenie korzonków, rwa kulszowa
💎 kłopoty ze wzrokiem i słuchem;
💎 nawracające zapalenia uszu, zapalenia zatok;
💎 urazy powypadkowe;
💎 wady zgryzu;
💎 bezsenność;
💎 nadpobudliwość, nerwice;

Dla kogo:

- niemowlęta
- dzieci i młodzież
- dorośli

 Terapueta

Osobą specjalizującą się w naszej Poradni w terapii kranio-sakralnej jest Joanna Sopińska - Stanek - doświadczona terapeutka nie tylko terapii kranio-sakralnej, ale także innych metod.  

Responsive Free Joomla template by L.THEME