Pilates

To system ponad 500 ćwiczeń stworzonych przez Josepha Pilatesa. Opracował on trening całego ciała, uwzględniający przede wszystkim mięśnie leżące głęboko w ciele, odpowiadające za stabilizację stawów. Ćwiczenia metody pilates czerpią inspirację z jogi, baletu oraz ćwiczeń siłowych.

Charakterystyczne dla tej metody są precyzyjne i powolne ruchy, wymagające od ćwiczącego koncentracji oraz skupienia. Dzięki temu zwiększa się częstotliwość pobudzeń docierających do mięśni, a samo napięcie mięśni jest mocniejsze i trwa dłużej. Najważniejsza jest tu jakość wykonywania ruchów oraz synchronizacja z oddechem.

Pilates to ćwiczenia dla osób, które chcą jeszcze mocniej popracować nad swoim ciałem i szukają ciekawej formy ruchu oraz dla tych, którzy długo się nie ruszali i chcą skutecznie, ale nie gwałtownie wzmocnić swoją sprawność fizyczną. Pilates jest niezwykle bezpieczną formą ruchu, mogą z niej korzystać kobiety w ciąży, osoby starsze, z nadwagą i otyłością. Autor tej metody stosował ją wśród chorych hospitalizowanyh z powodu epidemii grypy w 1918r., co przyspieszyło ich powrót do zdrowia. Dziś metoda J.Pilatesa stosowana jest także w profilaktyce i rehabilitacji urazów.

Korzyści, które daje pilates:

  • zwiększa elastyczność ciała, relaksuje i rozciąga mięśnie
  • stymuluje propriorecepcję i zwiększa świadomość ciała
  • poprawia koordynacje nerwowo-mięśniową
  • symetrycznie wzmacnia mięśnie, szczególnie brzucha, grzbietu i miednicy
  • trenuje równowagę
  • prostuje i wysmukla sylwetkę
  • sprawia, że chód staje się lekki i „taneczny”

W ASQ Rehabilitacja proponujemy Państwu zajęcia wg metody Pilates. Odbywają się one w niewielkich grupach, przy spokojnej muzyce. Chętnych do wspólnych ćwiczeń prosimy o kontakt. Dni i godziny zajęć do uzgodnienia.


  

Responsive Free Joomla template by L.THEME